FAQ

 • Môžem sa prihlásiť aj keď nie som čerstvý absolvent?

  Samozrejme, môžeš! Teach Next je pre všetkých, hoci primárne slúži mladým ľuďom na štart kariéry, ale rovnako môže poslúžiť aj na reštart po vyhorení či pri túžbe posúvať naše školstvo vpred.

 • Akú úroveň anglického jazyka potrebujem?

  Na zapojenie sa do programu potrebuješ minimálne konverzačnú úroveň angličtiny. Prečo je to jedna z našich podmienok? Najmä preto, že Teach Next je overený program patriaci pod sieť Teach for All. Vďaka tomu máš prístup k ďalším učebným materiálom, ktoré ešte nie sú preložené do slovenčiny, či k iným zaujímavým príležitostiam.

 • Viem si prihlášku pred odoslaním s vami odkonzultovať?

  Áno, prihlášku je možné odkonzultovať vopred. Dokonca to veľmi odporúčame. Stačí, ak nám necháš na seba kontakt, a my sa ti následne ozveme a prejdeme si s tebou všetky tvoje odpovede. S našou pomocou si vieš zvýšiť šancu na úspech.

 • Je možnosť dostať od Vás feedback?

  Na prihlášky, vzhľadom k ich množstvu, feedback neposkytujeme. Po Assessment Centre (AC), čo je druhé kolo výberového procesu, dostane feedback na vyžiadanie každý uchádzač a uchádzačka. Vďaka feedbacku môžete zistiť, v ktorých zručnostiach ste dobrí a na ktorých ešte viete do budúcna popracovať.

 • Ak ma nezoberiete, môžem sa k vám v budúcnosti prihlásiť opäť?

  Keďže náš výberový proces je pomerne náročný, niektorí účastníci a účastníčky ním prejdú až po druhýkrát. Preto je možné po konzultácii s recruiterom/kou poslať si prihlášku v danej sezóne opakovane. Druhé kolo výberového procesu je možné opakovane absolvovať o rok.

 • Keď úspešne prejdem výberovým procesom, idem hneď učiť?

  Keďže nepredpokladáme, že naši účastníci a účastníčky majú pedagogické vzdelanie alebo predošlú skúsenosť s učením, na skúsenosť v škole ich vopred pripravíme prostredníctvom intenzívneho 6-týždňového letného školenia ešte pred nástupom do škôl. Zároveň dostávajú intenzívnu tréningovú i menatoringovú podporu aj počas trvania programu.

 • Čo ak v priebehu výberového konania zistím, že to nie je pre mňa?

  Výberový proces do programu je úplne nezáväzný a je možné z neho v priebehu vystúpiť. Takisto si každý účastník a účastníčka učenie vyskúša ešte pred nástupom do programu v rámci letného školenia.

 • Koľko trvá celý výberový proces? / Kedy sa dozviem, že som prijatý/á?

  Dĺžka výberového procesu závisí od dátumu podania prihlášky, avšak spravidla medzi kolami výberového procesu prebehnú približne 2 týždne.

 • Koľko percent ľudí prejde výberovým procesom?

  Teach Next je program, v ktorom sa účastníci a účastníčky rozvíjajú rýchlo, pretože sú každý deň konfrontovaní/é s množstvom výziev vo viacerých oblastiach. Práve kvôli intenzite programu a zodpovednosti za deti, s ktorými pracujeme, je náš výberový proces náročný – v konečnom dôsledku ním štatisticky prechádza 10% uchádzačov.

 • Nenašiel/a si odpoveď na svoju otázku?

  Spýtaj sa priamo našej recruiterky – veronika.jankechova@teach.sk