Alexander Jakubčo
odbor: Vzdelávanie
pôsobisko: Ministerstvo zdravotníctva
Myslím si, že je dôležité udržiavať si v živote rovnováhu, pretože ten, ktorý chce príliš veľa, môže stratiť úplne všetko, a ten, ktorý chce od života málo, nemusí dostať vôbec nič.
Vyštudoval Pedagogickú fakultu na UK v Bratislave. Pred Teach učil 2 roky v Škole pre mimoriadne nadané deti a na gymnáziu v Bratislave. Po programe Teach Next učil 3 roky v Súkromnej základnej škole a následne viedol školu ako poverený riaditeľ Spojenej školy sv. Uršule v Bratislave, kde bolo jeho úlohou viesť školu počas spojenia materskej, základnej školy a gymnázia. Pracoval na krízovom koordinačnom centre na Ministerstve zdravotníctva, kde sa spoludieľal na koordinácii zložiek zdravotníckeho systému zúčastňujúcich sa na riešení pandémie.
Čo aktuálne robí?
Pracuje na Ministerstve zdravotníctva Slovenskej republiky, kde je predsedom komisie na overenie ovládania štátneho jazyka na výkon zdravotníckeho povolania a zároveň participuje na ďalšom vzdelávaní zdravotníckych pracovníkov.
Akú má víziu?
Po pracovnej stránke chce byť súčasťou tímu ľudí, ktorým záleží na tom, aby sme mali lepšie školstvo.
Čo mu dal program Teach Next?
„Absolvoval som množstvo školení, univerzitu, kurzy, zahraničné štúdium a podobne, ale nikdy som nemal lepších a úprimnejších trénerov pre svoj osobnostný rast ako boli deti, ktoré pochádzajú z marginalizovaného rómskeho prostredia. Sú to takzvaní „hrajúci tréneri“ . Nič mi počas našich každodenných „majstrovstiev sveta“ neodpustia a na všetky moje nedostatky zacielia a vystrelia. Každé z mojich deti je osobnosť so svojimi potrebami a túžbami. Cez ich túžby a sny som rozvíjal aj ja svoje soft skills – predovšetkým trpezlivosť, schopnosť motivovať, nastaviť big picture. Veľmi ma to formovalo a zoceľovalo. Zistil som o sebe, kde mám limity a srdce nemá limit!“