Teach 500

Angelika Fogášová

odbor: Európske štúdiá

pôsobisko: Riaditeľka divízie, Ministerstvo školstva

Štúdium na Bilingválnom gymnáziu v Sučanoch jej otvorilo brány do sveta. Aj vďaka tomu absolvovala štúdium v odbore Európske štúdiá na univerzite v škótskom Aberdeene a v španielskom Alicante. Počas univerzitného štúdia sa podieľala na organizovaní študentskej konferencie LEVEL-UP, ktorá dala študentom možnosť navštíviť semináre s informáciami o tom ako začať vlastný biznis a presadiť sa na trhu práce. Po 2 rokoch v Teach Next založila spolu s Janom Horváthom projekt Informatika 2.0.

Po spoločnom založení, rozbehnutí a vedení projektu Informatika 2.0, ktorý ocenil aj magazín Forbes v rebríčku 30 pod 30 sa posunula na Ministerstvo školstva. Nastúpila na pozíciu vedúcej oddelenia implementácie investícii vysokých škôl a neskôr sa presunula na pozíciu projektovej manažérky kurikulárnej reformy a riaditeľky odboru kurikula a inovácií vo vzdelávaní. Na ministerstve pomáhala zavádzať prvé štruktúry projektového riadenia. Počas tohto obdobia absolvovala aj rozvojový program pre ľudí pracujúcich v štátnej a verejnej správe Public leadership academy. Od apríla 2024 si užíva zaslúžený sabbatical a pripravuje sa na ďalšie výzvy.

Čo ti dal program Teach Next?

Program Teach Next mi dal v prvom rade komunitu ľudí, s ktorou som hodnotovo a do veľkej miery aj profesne zladená. Pomáha mi to pri mojej práci robiť veci lepšie a komplexnejšie a prepájať jednotlivé “ostrovy”, na ktorých sa dejú dobré veci.