cesta →→ k systémovým
→→ zmenám výučby ←←
vedie cez →→→→→→ nitru
cesta k →→ systémovým
→→ zmenám výučby ←←
vedie cez →→→→ nitru

Pridaj sa do rastúcej komunity Teachu.
Poď s nami na dva roky učiť deti v škole.

Viac o programe
Diana Jakubíková

Diana Jakubíková

priekopníčka neformálnej výučby,
učí na ZŠ v Nitre

Viac o programe

Jedinečná Šanca zlepšiť seba aj krajinu, v ktorej žiješ!

Teach
Next ←←

Čo je to v skratke?

Intenzívny dvojročný full-time program a zmysluplná platená práca. Počas dvoch rokov pôsobíš priamo na základnej alebo strednej škole a učíš deti tam, kde je to najviac potrebné. Touto skúsenosťou zažiješ situáciu v školstve na vlastnej koži. Zároveň získaš žiadané zručnosti, ktoré ti pomôžu rýchlejšie rásť aj v kariére po programe.

Diana Brocka Jakubíková

Absolventka Právnickej Fakulty UK, Účastníčka Teach Next (ročník 2021)

“Po škole ma lákali tri cesty – súdy, Ministerstvo školstva a Úrad verejnej ochrankyne práv. Nechcela som ale rozhodovať o veciach od stola, bez toho, aby som zažila realitu, preto som sa rozhodla ísť na dva roky do terénu. Po programe by som chcela pretaviť analýzu potrieb zo školských lavíc do konkrétnych riešení a pracovať na systémovej zmene.”

Teach
Next ←←

Kde budem učiť?

V jednej z našich partnerských škôl. To, ktorá z nich to bude, je na spoločnej dohode. Na dva roky sa staneš jej zamestnancom. Spolupracujeme so základnými aj strednými školami a sú medzi nimi mestské školy (Bratislava, Nitra), obecné (Budimír, Veľké Leváre) ale aj menšie komunitné školy v obciach na východe Slovenska (Rokycany, Luník IX).

 • Veľké Leváre
 • Budimír
 • Nitra
 • Bratislava
 • Rokycany

Teach
Next ←←

Je Teach Next aj pre mňa?

Z rozvoja v našom programe najviac benefitujú čerství/é absolventi/ky 2. stupňa VŠ z rôznych odborov. Či máš vyštudovaný manažment, právo, umenie, psychológiu, techniku alebo iné zameranie na domácej alebo zahraničnej škole, tento program je aj pre teba. Čo spája vybraných účastníkov je túžba osobnostne a profesionálne rásť, nájsť zmysluplné výzvy a posúvať pritom Slovensko vpred.

Arnold Kiss

Projektový manažér, NIVaM, člen Teach 500 (ročník 2015)

“Počas dvoch rokov v programe som si zažil prax v učení a považujem ju za najobohacujúcejšiu skúsenosť svojho života. Teach Next ma prenieslo z môjho dovtedajšieho života, vycentrovaného medzi Bratislavou, Holandskom a Belgickom, do Košíc. Zmena miesta a zapojenie do programu viedli k zmene perspektívy, návykov, k potrebe pozerať sa na svet novými očami, k obklopeniu inými ľuďmi.”

Zaujali
sme
      Ťa?

Zodpovieme ti ďalšie
otázky?

Daj nám svoj kontakt a my sa ti ozveme s podrobnosťami. Dohodneme si s tebou nezáväzné osobné stretnutie alebo telefonát, pri ktorom ti zodpovieme akékoľvek otázky o programe alebo o našej organizácii. Tešíme sa na teba!

  Teach
  500 ←←←

  Teach 500 je komunita absolventov a absolventiek programu Teach Next, pre ktorých trvácna zmena školstva nepočká. Spolupracujú preto na zlepšovaní školstva a krajiny na všetkých úrovniach: od tried, cez školy, regionálne organizácie, biznis až po vládne inštitúcie, médiá a neziskový sektor.

  Viac o Teach 500